Przewodnik z Peru zaprasza +48 501-751-956 (whats`up/viber/signal/telegram)
Przewodnik z Peru zaprasza +48 501-751-956 (whats`up/viber/signal/telegram)

Pierwszy wpis próbny

DZIEŃ 8 Bardzo wcześnie rano ruszymy do miasteczka Ollantaytambo, gdzie wsiądziemy w pociąg turystyczny wiozący nas do Machu Picchu. Trasa pociągu to dolina rzeki Vilcanota usiana inkaskimi ruinami o pięknych krajobrazach. Po dotarciu na miejsce przesiądziemy się do busika, który nas wwiezie 500 metrów w górę do słynnego Machu Picchu- Zaginionego Miasta, które jest wpisane na listę 7 nowych cudów świata. Po zwiedzeniu poszczególnych sektorów, miejsc i świątyń zjedziemy na dół, gdzie w miejscowości Aguas Calientes zjemy obiad w jednej z lokalnych restauracji.

Powrót wieczornym pociągiem do Ollantaytambo i przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 9 Przejazd do Cusco, archeologicznej stolicy Ameryki Południowej. Zakwaterowanie w hotelu , herbata z liści koki i zwiedzanie Starego Miasta. Zobaczymy, Plaza de Armas, Katedrę, Plaza San Francisco, pójdziemy na targ San Pedro i do Muzeum Kawy. Po południu czas wolny na buszowanie po okolicznych straganach, targowanie się z okolicznymi sprzedawcami i ostatnie zakupy. Wieczorem wyjście na miasto i Cusco by night, wspólna impreza naszego ostatniego wieczoru.

DZIEŃ 10 Powrotny przelot do Limy. Z lotniska pojedziemy do Limy kolonialnej, gdzie zobaczymy Plac Główny, Pałac Prezydencki, Katedrę i Plaza San Francisco. W lokalnej bodedze pokażemy jak się przyrządza pisco sour, następnie zwiedzimy pierwszy budynek dworca zaprojektowany przez inżyniera Malinowskiego, budynek Poczty Głównej i jak starczy nam czasu Chińską Dzielnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *